Styl & interier
přihlásit| registrace |
Na seznam kategorie

Jak se bydlí v polské Poznani

Jak se bydlí v garsonce ve Stockholmu
Nákup nábytku na internetu? Proč ne?
Jak se bydlí v polské Poznani
Přidat do stylu

Zajímavé bydlení v polské Poznani

Na základě konceptu "méně je více", navrhla architektonická kancelář mode:lina office zajímavý projekt s názvem Beam & Block House. Tento minimalisticky pojatý moderní dům o rozloze 140 m²  se nachází v polské Poznani. Zahrnuje v sobě chytré konstrukční řešení, moderní skandinávský styl, ale především spoustu moderního, trvanlivého i nadčasového materiálu jakým je beton a dřevo. Bílé a tmavě šedé odstíny jsou v celém interiéru doplněny o energetickou žlutou. Majitelé domu měli přání, aby se do centra pozornosti dostali především obrazy, designový nábytek a doplňky, protože právě tyto předměty nejvíce odráží jejich umělecké osobnosti. „Nechceme, aby celá místnost byla televizním prostorem. Máme spousty knih a alb a rádi bychom je měli na očích. Televizi i krb samozřejmě chceme, ale obojí by mělo být umístěno spíše diskrétně“.

Kuchyň s ostrůvkem byl snem obou majitelů. „je to ideální prostor pro rychlé jedlíky - během pracovního týdne jsou naše snídaně velmi rychlé (ona nejí nic, on jí při odchodu z domu). Kuchyně a jídelní stůl dostanou svůj prostor hlavně o víkendu, kdy pořádáme velké obědy.

Ložnice je spojena se šatnou a opět platí, že interiér horního patra odpovídá i interiéru v přízemí.

Prostor pod schodištěm byl maximalizován – je v něm dokonce i psí bouda. Posuvné dveře a jejich zrcadlový povrch nabízejí iluzi velkorysého pokoje.



Diskuze

Články

 

Rafinovaný marocký styl

Nudí vás moderní styl, Skandinávie nebo Provence? Zkuste Maroko!

 

Radíme, jak uspořádat obývák

Jednoduchá pravidla, jak zařídit obývací pokoj

Kopírování a publikování obsahu je možné pouze s uvedením autora každého konkrétního díla a s uvedením odkazu na www.stylainterier.cz
(Some rights reserved. Copyright of photos belong to each photographer/author mentioned.)