Styl & interier
přihlásit| registrace |
Autor: Stadshem   www
Na seznam kategorie

Víte, jak na to?

Zimní zahrada
Skandinávský obývák s originálně řešeným osvětlením
Víte, jak na to?
Přidat do stylu

Víte, jak na barvy a obrazy?

Nechte se inspirovat naším tipem, jak správně nakombinovat barvy a strukturu obrazů s okolním nábytkem a doplňky. Obrazy různých tvarů a velikostí zútulňují každé bydlení a dodávají mu neopakovatelnou atmosféru. Ne vždy je ale jednoduché obrazy rozmístit a sladit s interiérem. Naučte se správně kombinovat barevné ladění obrazů se zbytkem interiéru.

Tento obývací pokoj je založen na moderní, neutrální šedé barvě v kombinaci s petrolejovou modrou a zelenkavou barvou. Na první dojem působí uspořádaně, je však plný zajímavých kontrastů.

Tyto kontrasty jsou dosaženy opakováním základních barev a použitím metody tón v tónu. Touto metodou dosáhnete sofistikovaného ladění jednotlivých barevných vrstev, ze kterých se celý obývací pokoj skládá.

Z největší části tvoří barevné spektrum tohoto obýváku 2 neutrální barvy - šedá a bílá a jejich odstíny. Petrolejová a zelenkavá barva jsou barvami kontrastními. Důležitou roli tu hraje ještě základní barva černá a doplňková hnědá.

1. Šedá barva - základní

Šedá barva byla zvolena barvou základní - opakuje se na zdi, na pohovce, na polštářích a plédu, tóny šedé najdeme na obrazech a fotografifích - díky opakování šedé dochází k vytvoření základního celku. Aby tento celek nepůsobil stroze a unile, nesmíme nikdy volit opakování stejných šedých tónů. Vždy kombinujte sytější a světlejší odstíny zvolené základní šedé barvy. 

2. Bílá barva - doplňková

Bílá barva je první doplňkovou barvou. Má velmi důležitou funkci propojovací. Propojuje bílý strop s krémovým kobercem na podlaze a s konferenčním stolkem, pouští do interiéru světlo. Bez bílé barvy by tento interiér působil těžkopádně.

3. Petrolejová/zelená barva - kontrastní

Kontrastní barevné tóny interiér oživují, ale často bývají kamenem úrazů mnohých dekoratérských "pokusů". Aby použití kontrastní barvy nepůsobilo prvnoplánově - jako pěst na oko, je potřeba s kontrastní barvou dobře pracovat a dokonale jí provázat s jinými doplňky. Všimněte si, jak se prolíná jemný nádech zelených semišových a sytějších modrých polštářků do moderní fotografie lesa a do portrétu dítěte.

 

Pokud chcete být dokonalí, všimněte si i techniky na obrazech a přeneste je na pohovku. Hrubší struktury polštářů a pléd odráží obraz vpravo, který je tvořen technikou nanášení barev a vytváří dojem hrubosti.  Fotografie lesa působí jemněji, proto jsou semišové polštářky tou nejlepší volbou.

Nakonec nesmíme zapomenout na důležitý přírodní hnědý tón, který najdeme v podlaze. Hnědá je v lehounkém tónu zastoupená v uschlé trávě na fotografii lesa a v syté barvě s přídavkem červené dominuje portrétu vpravo.

Zapamatujte si, že obrazy by měly být zavěšené v průměrné optické výšce očí dospělého člověka, aby se nakonec po celém vašem snažení a ladění barev nestaly rušivými elementy celého pokoje.Diskuze

Články

 

Tam, kde bydlí víla

Extravagantní bydlení s kouzelnickou atmosférou

 

Rustikální venkovské bydlení

Bydlení v rustikálním stylu

Kopírování a publikování obsahu je možné pouze s uvedením autora každého konkrétního díla a s uvedením odkazu na www.stylainterier.cz
(Some rights reserved. Copyright of photos belong to each photographer/author mentioned.)