Styl & interier
přihlásit| registrace |
Autor: S&I  
Na seznam kategorie

Jak pracuje designer?

Vintage doplňky v moderní kuchyni
Industriální lustr v moderním stylu
Jak pracuje designer?
Přidat do stylu

Rady a tipy interierového designéra

Jestliže se chystáte rekonstruovat váš byt, pak tu pro vás máme jedinečné rady a tipy interierového designéra. Jak si poradit s výběrem barev, dekorací a jak správně rozmístit nábytek? Zdaleka to není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Nechte si poradit od profesionálů, kteří vám pomohou vykouzlit váš osobitý interiér.

Nahlédněte s námi do zrekonstruovaného městského bytu a inspirujte se jeho proměnou. 

V současné době jsou trendy studené tóny barev v kombinaci s přírodním dřevem, lněným textilem a krajkou.

 

Skandinávský styl je charakteristický jemnými studenými tóny v odstínech bílé. Chladné barvy navozují pocity klidu, čistoty a svěžesti. Inklinují k nim lidé energičtí, kteří se doma potřebují uklidnit. Světlé odstíny navíc rozšiřují prostor, proto můžete klást větší důraz na detail a dekoraci.

Fotografie před proměnou:

Nelaďte okamžitě interiér do barvy, kterou máte oblíbenou. Ta může být vhodná pro oblečení či drobné doplňky, ale rozhodně ne pro výmalbu celého pokoje. Je nutné si uvědomit, jaké nálady v prostoru chcete dosáhnout.

Po rekonstrukci:

Úložné prostory bez skříní! Tento trend v poslední době využívá už spousta lidí. Jedná se totiž o stylové provzdušnění místností, kdy velké množství místa nezabírá mohutný nábytek.

Renovujte starý nábytek! V jednoduchém skandinávském interiéru se nádherné antik komody jen vyjímají.

Skandinávský interiér charakterizuje minimum jednoduchých dekorací a doplňků. Kromě estetického hlediska by měly být pořizovány i s ohledem na jejich praktické využití. Chcete-li zachovat neutrální barevné schéma, použijte i jednoduché a přírodní textilie - lněné povlečení vaší domácnost velmi zútulní.

Sbíráte kresby, malby, fotografie nebo jiné doplňky? Nerozmisťujte je všude po bytě, ale zvolte si jedno jediné místo, které jim bude navždy určeno. Nebojte se z nich vytvořit obrazec, ten pak v interiéru působí ucelenějším dojmem.

Vraťme se k podlaze. Ta by měla být ideálně ze světlého dřeva. Pokud nechcete nebo nemůžete měnit podlahy v celém bytě, pracujte s tím, co máte k dispozici - na tmavou dřevěnou podlahu rozmístěte menší světlé koberečky či kožešiny nebo můžete stávající podlahu prostě natřít na bílo, tak, jako v tomto případě.Diskuze

Články

 

Tam, kde bydlí víla

Extravagantní bydlení s kouzelnickou atmosférou

 

Radíme, jak uspořádat obývák

Jednoduchá pravidla, jak zařídit obývací pokoj

Kopírování a publikování obsahu je možné pouze s uvedením autora každého konkrétního díla a s uvedením odkazu na www.stylainterier.cz
(Some rights reserved. Copyright of photos belong to each photographer/author mentioned.)